środa, 23 listopada 2022

W jasności Ducha Świętego

Króciutko po metryczce z okazji narodzin dla innej dziewczynki - Honoratki - przyszło mi wyhaftować pamiątkę Chrztu Świętego. Ten motyw rączki i nóżki w koronkach jest rozczulający. Wiedziałam od razu, że tylko taki mogę zaproponować, bo żaden inny ze znanych mi nie podoba mi się. Na szczęście mój wybór został zaakceptowany. Szkoda, że tematyka sakralna w hafcie traktowana jest tak po macoszemu.

Praca szła dużo szybciej niż zakładałam. W miejscowym sklepiku udało mi się kupić ładny krzyżyk z pozłacanej stali chirurgicznej, ozdobiony cyrkoniami. Tu przymiarka:

Jako że moment uroczysty, haft wymagał odpowiedniej oprawy. Wypatrzona w internetowym sklepie ramka idealnie pasowała rozmiarem do haftu. Ucieszyłam się. A ponieważ zastosowałam w nim elementy biżuteryjne, dla zdystansowania szybki należało użyć podwójnego passe partout.  


Myślę, że wyszło stosownie do okoliczności. 


Nadzieję też mam, że za kilkanaście lat doroślejąca Honorata spojrzy nie raz w stronę tej pamiątki i uśmiechnie się, malując paznokcie u swoich stóp... jak przeczytałam w jednym z komentarzy :-)) 

Pięknie dziękuję, że o mnie nie zapomnieliście przez czas mojej absencji, że oglądacie i komentujecie tak pochlebnie moje prace. To dla mnie bardzo motywujące.

Trzymajcie się ciepło, pozdrawiam serdecznie i do sklikania niebawem :-)


9 komentarzy:

 1. Jak dobrze, że wróciłaś :) A metryczka najpiękniejsza z pięknych. Zawsze chciałam ją wyszyć, ale nie było komu. Zdrówka życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Śliczna, super pomysł z dodaniem krzyżyka, elegancko:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Przepiękna pamiątka i bardzo elegancka. Brawo! Pozdrawiam cieplutko

  OdpowiedzUsuń
 4. Wspaniała metryczna będzie wspaniałą pamiątką, pozdrawiam Ania

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękny, elegancki haft! Pomysł z podwójnym passeportu to strzał w dziesiątkę. Śliczny haft w świetnej oprawie! Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 6. Jaka śliczna pamiątka Chrztu, coś cudnego, ten krzyżyk dodaje niezwykle uroku Aniu. Pozdrowionka serdeczne

  OdpowiedzUsuń
 7. Gustowne i delikatne. A oprawa? wyjątkowa.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepiękna pamiątka Chrztu! Krzyżyk cudownie wzbogacił prace i sprawił, że stała się jedyna i niepowtarzalna!
  Uściski :-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję serdecznie za poświęcony czas i cenny komentarz. Zapraszam znów :)